Sklep z fantastyką

Sklep z fantastykąNiemal w każdym kraju na naszej Ziemi przemysł, a tym samym i rynek gadżetów związanych z ludzkimi hobby, postępuje już w rozwoju tak szybko jak jeszcze nigdy dotąd.

Przeniesienie możliwości zakupów do przestrzeni Internetu, a tym samym "zmniejszenie się świata", jedynie wspomogło postęp tego trendu zmian.

To wszystko sprawił, że w krótkim czasie wielu ludzi z całego świata podjęło decyzję, by swoje marzenie z dzieciństwa zamienić w rzeczywistość i założyć upragniony przez siebie sklep fantastycznych i magicznych różności - niemal jak w powieściach Terry'ego Pratchetta.

Ty też tak możesz

Late 90-te ubiegłego wieku to, jak wielu pamięta, był czas kiedy by zdobyć komiks, gry oraz inne gadżety związane z szeroko pojętymi zagadnieniami z gatunku fantastyki lub SF trzeba się było bardzo postarać. Wszystko przez utrudniony w owym czasie dostęp do tych szczególnych dóbr związanych z hobby sporej ilości polskiego społeczeństwa. Sklepy związane z tą branżą uświadczyć można było tylko w większych miastach, a przestrzeń Internetu nie wchłonęła tego nowego rodzaju prowadzenie biznesu.

Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Zwiększyła się dostępność produktów, a tym sposobem także i popularność artykułów związanych z uniwersum fantastyki i naukowej fikcji. Nawet organizuje się dziś na szeroką skalę rozmaite spotkania, konwenty i festiwale dla fanów fantasy.

Prawdziwy pasjonat potrafi zatem dostrzec skarb jakim jest dla nich Internet, który bardzo często staje się właśnie ich źródłem pozyskiwania funduszy oraz sposobem na własne utrzymanie.

Coś dla każdego

Na rynek zorientowany na dostarczenie klientom produktów związanych z ich ulubionymi światami fantasy składa się bardzo wiele obszarów. Mamy tu gry, literaturę, filmy, muzykę, ubrania, zabawki, gadżety itp. Coś dla każdego. Do prowadzenia sprzedaży tych produktów nie wymagane jest nastawienie naszej działalności na wszystkie możliwe obszary z uniwersum fantasy. Można zogniskować swoją działalność na np. sprzedaż kart do popularnych gier jak "Magic the Gathering".

Do założenia takiego biznesu można uzyskać pomoc chociażby z akademickich inkubatorów przedsiębiorczości, gniazda z którego wyleciało już wiele firm pod kierownictwem młodych przedsiębiorców. Rynek fantastyki jest bardzo pojemny, więc starczy w nim miejsca dla wszystkich.

Kanały dystrybucji

Wyposażenie sklepu jest bardzo ważne, jednak nic się nie uda jeśli w odpowiedni sposób nie dotrzemy do naszej grupy docelowej. Profile na portalach, strona internetowa to minimum. Dobrze jest by w naszym sklepie klienci również mogli się integrować w odpowiedniej atmosferze. Stoły do gier karcianych, planszowych i tzw. role-playingu, jeśli znajda się fundusze to stanowisko z konsolą do gier, a nawet minibar. Organizacja turniejów gier, spotkania z autorami, organizacja larpów, pomoc w przygotowaniu do "cosplayów", o to wszystko warto się postarać. Lokalne władze zazwyczaj są przychylne jeśli chodzi o tego typu inicjatywy.

Potrzeby klientów

Na początek nie musisz kusić nie wiadomo jakimi atrakcjami klientów, równie dobrze możesz w głównej mierze skupić się na dystrybucji za pomocą sklepu internetowego. Powinno się jednak dogłębnie poznać zapotrzebowanie konsumentów na konkretny towar. Komiksy bardzo często zdają egzamin, warto jednak pokusić się o urozmaicenie np. sprowadzając je w oryginalnym (najczęściej anielskim) języku. Pasjonaci są wybredni, więc często wolą oryginały niż ich tłumaczenia.

W tym przypadku wystarczy mieć pojęcie na temat potrzeb ludzi żywo interesujących się tą tematyką oraz sprawnie dostarczyć im zadowolenie za pomocą swoich produktów. To najlepszy sposób do zebrania sobie szwadronu stałych klientów.

Autor: www.nowybiznes.pl.

Komentarze