Baza wiedzy

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o lean

Lean managementLean management, zwane po polsku szczupłym zarządzaniem, to koncepcja zarządzania firmą, która polega na eliminacji strat. Jej geneza pochodzi z Japonii, a globalną popularność zyskała dzięki oparciu o nią systemu produkcyjnego Toyoty. W artykule wyjaśniamy, czym jest lean oraz jakimi zasadami się rządzi. Prezentujemy podstawowe typy marnotrawstwa, korzyści ze stosowania koncepcji Lean w zarządzaniu przedsiębiorstwem, a także bariery jej wdrożenia do firmy.

Więcej…

   

Motywacja a Piramida Potrzeb Maslowa

Piramida potrzeb MaslowaCo motywuje ludzkie zachowanie? Dlaczego potrzeba osiągnięcia celu jest w stanie zmobilizować pracownika do wysiłku? Pytania dotyczące skutecznego motywowania podwładnych pojawiają się w niewielkich firmach i dużych przedsiębiorstwach.

Więcej…

   

Zasady rachunkowości

RachunkowośćOgólne zasady rachunkowości. Jedną z najstarszych nauk ekonomicznych jest rachunkowość. Jej początki można znaleźć już w średniowieczu. Dynamiczny rozwój ówczesnej gospodarki, a w szczególności kupiectwa oraz bankierstwa, wygenerował potrzebę, aby prowadzić systematyczną ewidencję zachodzących transakcji.

Więcej…

   

Negocjacje - 10 zasad skutecznych negocjacji

Skuteczna negocjacja10 zasad skutecznych negocjacji, czyli co musisz wiedzieć, by sprawy toczyły się po Twojej myśli.

Nastawienie

Podstawą dobrego negocjatora jest umiejętność panowania nad samym sobą. Ktoś, kto nie jest przekonany do swoich racji nie będzie w stanie nikogo do nich przekonać.

Więcej…