Baza wiedzy

Jakie są podstawowe rodzaje lokat bankowych?

Rodzaje lokat bankowychJakie są rodzaje lokat bankowych?

Coraz częściej słyszymy o lokatach i o wielkich zyskach z nich płynących. Jednak od ilości różnych lokat na rynku można dostać mętliku w głowie. Zatem jak wybrać najlepszą lokatę spośród oferowanych przez banki? Ano trzeba zagłębić się w temat lokat bankowych.

Lokata bankowa - klasyfikacja

Na rynku mamy sześć podstawowych rodzajów lokat bankowych:

Więcej…

   

Najważniejsze indeksy giełdowe na świecie

Indeksy giełdowe na świecieŚwiat indeksów giełdowych to skomplikowana sieć zależności pomiędzy największymi rynkami finansowymi na świecie. Jednak żeby orientować się w tym co się dzieje na giełdach, wystarczy śledzić wyniki najważniejszych z nich. Nietrudno je wskazać, ponieważ najważniejsze światowe indeksy giełdowe powstają tam, gdzie obraca się największymi pieniędzmi.

Więcej…

   

Najważniejsze indeksy giełdowe w Polsce

Indeksy gieldoweNa Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podobnie jak na innych giełdach, stosowane są indeksy giełdowe, które mają na celu ułatwić podjęcie decyzji inwestorom, które papiery wartościowe zakupić.

WIG - Warszawski Indeks Giełdowy - jest najstarszym polskim indeksem, notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Powstał w 1991 roku, w tym samym czasie co giełda.

Więcej…

   

Firma rodzinna - wady i zalety rodzinnego biznesu

Wady i zalety rodzinnego biznesuStare porzekadło mówi, że z rodziną wychodzi się dobrze jedynie na zdjęciach. Ten niechlubny stereotyp przełamują osoby, które decydują się na założenie rodzinnej spółki. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Czy warto zaprosić swoją "drugą połówkę" do wspólnego przedsięwzięcia?

Więcej…

   

Więcej artykułów…