Baza wiedzy

Motywacja a Piramida Potrzeb Maslowa

Piramida potrzeb MaslowaCo motywuje ludzkie zachowanie? Dlaczego potrzeba osiągnięcia celu jest w stanie zmobilizować pracownika do wysiłku? Pytania dotyczące skutecznego motywowania podwładnych pojawiają się w niewielkich firmach i dużych przedsiębiorstwach.

Więcej…

   

Negocjacje - 10 zasad skutecznych negocjacji

Skuteczna negocjacja10 zasad skutecznych negocjacji, czyli co musisz wiedzieć, by sprawy toczyły się po Twojej myśli.

Nastawienie

Podstawą dobrego negocjatora jest umiejętność panowania nad samym sobą. Ktoś, kto nie jest przekonany do swoich racji nie będzie w stanie nikogo do nich przekonać.

Więcej…

   

Jakie są podstawowe rodzaje lokat bankowych?

Rodzaje lokat bankowychJakie są rodzaje lokat bankowych?

Coraz częściej słyszymy o lokatach i o wielkich zyskach z nich płynących. Jednak od ilości różnych lokat na rynku można dostać mętliku w głowie. Zatem jak wybrać najlepszą lokatę spośród oferowanych przez banki? Ano trzeba zagłębić się w temat lokat bankowych.

Lokata bankowa - klasyfikacja

Na rynku mamy sześć podstawowych rodzajów lokat bankowych:

Więcej…

   

Najważniejsze indeksy giełdowe na świecie

Indeksy giełdowe na świecieŚwiat indeksów giełdowych to skomplikowana sieć zależności pomiędzy największymi rynkami finansowymi na świecie. Jednak żeby orientować się w tym co się dzieje na giełdach, wystarczy śledzić wyniki najważniejszych z nich. Nietrudno je wskazać, ponieważ najważniejsze światowe indeksy giełdowe powstają tam, gdzie obraca się największymi pieniędzmi.

Więcej…